Dział projektowy

Pełen zakres prac projektowych dla telekomunikacji


Koordynacja z innymi operatorami

1

Dział ten jest odpowiedzialny za wymianę korespondencji z innymi operatorami dostępnymi na stacjach

WIZJE LOKALNE

2

Pierwszy etap fazy projektowania niezbędnym do wykonania opracowania technologicznego

 PROJEKTY

3

Dział ten jest odpowiedzialny za kompleksowe wykonanie opracowania projektowego

DOKUMENTACJA WYKONAWCZA

4

Obliczenia statyczne oraz dokumentacje

BNetzA

5

Obliczenia pola elektromagnetycznego metoda obliczeniową, kontakt z urzędami, uzyskanie pozwoleń na wykonanie budowy/rozbudowy

DOKUMENTACJA POWYKONAWCZA

6

Ostatnia faza projektowa

Koordynacja z innymi operatorami

Dział jest odpowiedzialny za wymianę korespondencji z innymi operatorami dostępnymi na stacjach. 

Do głównych zadań należy między innymi mailowe, jak i telefoniczne zdobywanie potrzebnych dokumentów, planów, obliczeń, akceptacji projektów, rzetelne jak również regularne prowadzenie wewnętrznych systemów, w których znajdują się wszystkie kluczowe informacje dla danej lokalizacji oraz utrzymywanie kontaktu z właścicielami stacji.

kontakt

Dział projektowy

Dział projektowy jest odpowiedzialny za kompleksowe wykonanie opracowania zarówno pod względem technologicznym, jak 

i konstrukcyjnym. Do jego obowiązków należą przygotowanie dokumentacji z uwzględnieniem najnowszych technologii oraz najbardziej optymalnych rozwiązań konstrukcyjnych. Przeprowadzamy zarówno tzw. małe rozbudowy polegające głównie na zmianie anten lub wymianie szaf, pełne rozbudowy uwzględniające wymianę masztów, konstrukcji oraz technologii, a także opracowania projektowe nowo powstałych stacji. 

kontakt

wizje lokalne

Wizja lokalna (BTB) – jest pierwszym etapem fazy projektowania niezbędnym do wykonania opracowania technologicznego. Przeprowadzamy zarówno wizje indywidualne jak i wspólne z innymi operatorami. Wykonanie dokumentacji fotograficznej jest niezbędne do rzetelnego wykonania opracowania projektowego.
kontakt

OBLICZENIA STATYCZNE & DOKUMENTACJA

Obliczenia statyczne oraz rysunki warsztatowe są nieodłączną częścią Projektu. Dysponujemy odpowiednimi programami do przeprowadzenia pełnych obliczeń statycznych zarówno nowych konstrukcji, jak

i istniejących podlegających przebudowie.

kontakt

 

DOKUMENTACJA POWYKONAWCZA

Dokumentacja powykonawcza to ostatnia faza projektowa. Przygotowujemy opracowanie projektowe zarówno na podstawie inwentaryzacji przygotowanej przez naszą, ale także przez inne firmy. W ramach tej dokumentacji powstaje As-Built czyli projekt stanowiący realne odwzorowanie prac budowlano-technologicznych wykonanych na danym obiekcie.
kontakt

bnetza - PEM metoda obliczeniowa

Stacje o planowanym obłożeniu mogą być uruchamiane tylko wtedy, gdy spełniają wymagania ochrony osób w polu elektromagnetycznym przed urządzeniami radiowymi. Systemy radiowe wymagające certyfikacji są oceniane przez Federalną Agencję ds. Sieci (BNetzA). Jako firma specjalizujemy się w uzyskaniu w/w niezbędnych akceptacji za pomocą 3 różnych metod - podejście tradycyjne, z uwzględnieniem tłumienia ścian i stropów, a także przeprowadzamy obliczenia Wattwächter. Wykonujemy aplikacje STOB zarówno jako integralna część procesu projektowego, jak również jako osobne zlecenia.
Kontakt